Lenka Chudá - profil fotografa

Dobrý den, vítejte na stránkách věnovaných mému největšímu koníčku a tím je FOTOGRAFOVÁNÍ :)

Něco málo o mě: Jmenuji se Lenka Chudá / roz. Nováková / a narodila jsem se roku 1979 v městečku Rýmařov, v podhůří Jeseníků, celé své dětství jsem prožila v nedaleké Břidličné a mým současným domovem se stala Opava.

K přírodě jsem měla vždy blízko a myslím, že v době, kdy jsem začala objevovat její krásu, začala se ve mě pozvolna probouzet chuť fotografovat a zachytit tak jedinečné okamžiky, krásu přírody a neopakovatelnou atmosféru.

Můj první fotoaparát byl ruský Zenit za pár korun z bazaru a i z něj mám krásné fotky a hodně jsem se díky němu naučila. Když jsem si po škole začala vydělávat, moje první investice byla analogová zrcadlovka Canon. S tou jsem strávila přibližně 3 roky a nafotila s ním spoustu snímků, nejen barevných ale i černobílých. Opravdový zlom, ale přišel ve chvíli, kdy se na trhu objevily digitální zrcadlovky.

V současné době se nejvíce věnuji fotografiím právě přírody, krajin a hor a tak trávím kolikrát veškeré své volno s fotobatohem na zádech a snažím se objevovat stále nová místa a pořídit tak co nejzajímavější a jedinečné záběry přírody. Kolikrát k tomu stačí jen krásné ranní nebo podvečerní světlo a fotografie na vás najednou dýchne úplně jinou atmosférou. To je na fotografii to krásné.

Když není počasí na výlety, snažím se pomocí Adobe Photoshopu vytvářet různé koláže ve kterých se snažím zachytit nejen své nálady, ale také pocity a moji fantazii.

Mé krajiny i koláže byly již několikrát otištěny v časopisech jako je PhotoLife, Digi foto nebo Foto Video.

Mám za sebou i několik menších výstav, ta poslední proběhla v černu 2008 v prostorách opavské knihovny Petra Bezruče.

Mám radost a jsem šťastná, když se mé fotky líbí a dostanou se k co nejvíce lidem, kteří mají rádi přírodu a fotografii jako takovou.

Má současná fotovýbava:

Canon 400D
analog Canon EOS 3000

objektivy:
Sigma 70-300/4.0-5.6 II APO Macro Super
Canon EF50mm f/1.8II a Canon EF50mm/1,4 USM
TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR DI II LD :)
Canon EF 100mm f/2.8 Macro

filtry:
Cokin Gradual P121 a 120
Gradual P122, Gradual P124,
Cokin P153 ND4
ostatní filtry: polarizační a UV filtry B+W 58+67mm

Na cesty přibyl NOTEBOOK ACER Aspire 5101AWLMi 15,4˝
stativ Velbon
brašna Tamrac system 6
fotobatoh Tamrac

Software:
Adobe PS CS2
Adobe Lightroom

 


 

Created by © Web Services, 2008